czwartek, 18 sierpnia 2011

Akwariowe ryby obszczypują zielenine

Ryby akwariowe hoduję w zbiorniku o objętości 45l pewna z rybek akwariowych upodobała sobie roślinność do podgryzania. Zwykle rano odnajduję urywki roślin pływające po powierzchni wody w zbiorniku.
Akwarystyka
Akwariowe ryby jakie hoduję w moim akwarium to gupiki 10szt, kiryski 6szt ,glonojad 1szt, myślę iż to glonojad, typuję jego za sprawcę poruszenia. Mógł bym wsadzić go do kotnik i tam awanturnika podejrzanego potrzymać dzień jednak będzie się męczył to odpada.

Akwarysta mi kazał żebym nabył pokarm roślinny, winnyśmy również zaopatrzyć się w pożywienie dla rybek akwariowych przydennych, omawiany pokarm jest w postaci tabletek jest on właściwy dla kirysów i glonojadów, nawet rzekomo gupiki też go podjadają. A być może natomiast to mi gupiki podgryzają rośliny. Czytałem także że przyczyną może być także to że akwarium jest nie duże a glonojad w nocy zaczynają być dość czynne, kopią wykopy w dnie. Kolega akwarysta oznajmił mi iż miał baniak 80 l, zasadzone rośliny było bardzo podobnie w baniaku, na co dzień miał coś podkopane bądź zjedzone, tezę także taką wydedukował iż glonojad okopie roślinę a ona wypłynie na nawierzchnię wody w akwarium to ryby akwariowe myślą że to pożywienie i podgryzają ją, być może brakować rybom posiłku roślinnego.