poniedziałek, 10 stycznia 2011

Rybki akwariowe - neonki nie mają apetytu ale są wojownicze

Rybki akwariowe - neonki nie mają apetytu ale są wojownicze
@: flickr/islodelba
Znajomy akwarysta kupił rybki akwariowe neonki które nie chcą jeść, są u niego 5 dni i nic nie chciały zjeść. Wyglądają jak by gardziły jedzeniem plują nim. A do tego rybki akwariowe neony zaczęły teraz się ganiać po akwarium, do tego czasu żyły w harmonii a tu z dnia na dzień agresja.

Z tego co mi wiadomo rybki akwariowe neonki mogą nie jeść zajdą okoliczności takie jak, nagłe stwardnienie wody, nagła zmiana ph, pojawienie się większej ryby w akwarium której się boja, choroba.

Historia akwarium
Rybki akwariowe gatunki - neonki były pierwszymi mieszkańcami akwarium było ich 5, możliwe że jeszcze nie zadomowiły się. Od kilku dni też ma 4 otoski, które bez problemu zaaklimatyzowały się, na neony nie powinny wpłynąć ponieważ neony nie jedzą od samego początku pobytu w akwarium. Akwarium ma 3 tygodnie (troszkę krótko żeby dobrze akwarium dojrzało). Neonki były wpuszczone po 2 tygodniach, w akwarium są też elementy takie jak korzeń, kokos, torf.

U niektórych hodowców czarne neonki pływają osobno innesa neony, lecz czasami pływają razem przez jakiś czas ale krótko i rzadko. Tyle że rybki akwariowe czarne neony są większe od innesa.

Akwarysta podawał również delikatny pokarm żywy ale też nie jadły. Jeżeli to była choroba to główny objaw to nie jedzenie, innych nie zauważył. Rybki akwariowe wyglądały że są w dobrej kondycji, mają żywe kolory, potem przestały się ganiać.

Lecz nie miałem okazj później z nim rozmawiać jak historia dalej sie potoczyła.