sobota, 15 października 2011

Ryba sumowata wymiana wody i Poecilia reticulata obdarty

Akwariowa ryba denna, ale która
Pragnę zakupić se rybę akwariową denną sumowatą itp. Do mego zbiornika o pojemności 120l, pożądał bym tak aby posiadała cechy takie jak na przykład, długość do 7 cm , nie chciał bym aby żyła w stadach, i żeby nie była rybą impulsywną w stosunku do innych. Skutkiem tego wziałem się za poszukiwanie takiego typu ryb akwariowych.

Akwarystyka P5147729
Najpierw wpadłem na idea, iż do mojego wzoru poszukiwania ryby akwariowe zaliczają się grubowarg lub np. piskorek. Dlaczego? Gdyż większość ryb akwariowych dennych istnieje w stadach w ławicach nie bardzo spełnia moje założenia w związku do rozmiaru również temperamentu. Później dotarłem do wniosku iż nie ma natomiast większego sensu by kupować pojedyńcze akwariowe ryby, jednakże to może mocno zaszkodzić rybie niż pomóc.

Podmiana wody w zbiorniku a wystrój
Zastanawiasz się czy przy podmianie wody w zbiorniku można przekształcać układ kamieni, roślinek, korzeni, i tym podobne, czy uważasz właściwie że powinno się pozostawić starszy wystrój do którego rybki akwariowe są przyzwyczajone.

Jeśli chcesz wprowadzić pewne przemiany w wyglądzie zbiornika, to oczywiście ja nie widzę większych zastrzeżeń, akwariowe ryby jak wiadomo dostrzegą różnicę w wystroju akwarium jednak szybko się do niego dopasują. Chyba że chcesz, podmienić podłoże to w owym czasie musimy wyłowić rybki z zbiornika przed tym zabiegiem.

Akwariowe ryby gupiki z rozdwojonymi ogonami
Niedawno byłem widzem takiego wydarzenia rozdwojenia ogonów u ryb akwariowych Poecilia reticulata. Dietę miały różnoraką. W akwarium mam wyłącznie akwariowe ryby żyworodne.

Dowiedziałem się, iż jeśli ryby akwariowe gupiki mają ogony w szczególności rozdwojone a nie postrzępione, to może mieć na to znaczenie brak soli (z tym iż nie na pewno). Poniektórzy akwaryści podają rybom akwariowym witaminy sera Fishtamin i nie mamją z tym problemu (soli nie dorzucają). Co zdoła być tego przyczyną, np. są formy, które mają takie właśnie rozdwojone ogonki, lecz może to być również niejaka choroba. Albo ryby obgryzają jeden drugiego.